Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Kura Törenine İlişkin Duyuru

T.C.

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU 

 

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından, meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan ve mesleğe kabullerine karar verilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile İdari Yargı hâkimlerinin kura töreni 12.03.2021 tarihinde saat 10.00’da M.E.B. Şûra Salonunda (Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü,Yenimahalle/Ankara) gerçekleştirilecektir.

 

Bu kapsamda kuraya katılacak olan adayların, kura tarihi öncesi son 48 saat içerisinde COVID-19 (PCR) testlerini yaptırmış olmaları gerekmektedir.

 

İlgililere duyurulur. 

 

 

NOT :


1- COVID-19 testinin PCR testi olması zorunludur. Hızlı kit veya kan testi yaptıranların test sonucu kabul edilmemektedir.

2- Test sonucu HES kodu ile birlikte kura alanına girişte ilgili görevliye ibraz edilmelidir. Test yaptırmayan adaylar kura alanına alınmayacaktır. 

3- COVID-19 salgını nedeniyle kura çekecek hâkim ve Cumhuriyet savcılarının yakınları kura törenine kabul edilmeyecektir.

4- Mesleğe kabul edilen hâkim ve Cumhuriyet savcılarının cübbe dağıtımına ilişkin bilgiler Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.