Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU Bağımsız, Tarafsız, Adil Yargının Teminatı
English
yuzuncuyil Atatürk Resmi
Moğolistan Heyetinin Ziyareti

Türkiye Adalet Akademisi’nin misafiri olarak ülkemizde bulunan Moğolistan heyeti, 28 Haziran 2024 tarihinde Kurulumuza bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Moğolistan Yargı Genel Konseyi Genel Sekreteri Sayın Erdenetulga BATDEMBEREL’in başkanlık ettiği heyet, Moğolistan Yargı Genel Konseyi ve Moğolistan Yazı İşleri Müdürlüklerinden gelen 25 hâkim adayı, hukukçu ve kurum temsilcisinden oluşmaktadır. Heyet, Kurulumuz Genel Sekreter Yardımcıları Sayın Sinan EKİCİ ve Sayın Dr. Müjgan KARYAĞDI tarafından karşılanmıştır.

Moğolistan heyetine öncelikle ülkemizin yargı sistemi hakkında detaylı bilgi verilmiş, ardından Kurulumuzun yapısı, işleyişi ve görevlerine dair kapsamlı bir sunum yapılmıştır. Misafir heyet başkanı da kendi ülkelerinin yargı sistemi ve Konseylerinin çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapmıştır. Karşılıklı soru-cevap oturumuyla toplantı sona ermiştir.

Hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından, misafir heyet onuruna Kurulumuzda öğle yemeği düzenlenmiştir. Ziyaret vesilesiyle, iki ülke arasındaki hukuki iş birliğinin ve dostluk bağlarının daha da güçleneceğine dair beklentiler ifade edilmiş ve karşılıklı iş birliği ve dostluk mesajları ile ziyaret son bulmuştur.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu © Tüm hakları saklıdır.